Klaudia Szuba Łata

Klaudia Szuba-Łata od zawsze związana ze sportem i nie planuje tego zmieniać. Uwielbia aktywnie spędzać czas, a jeśli już ma sobie zrobić urlop to jedynie na sportowo np. przemierzając górskie szklaki. Ale niech Was nie zwiedzie jej spokojne usposobienie, uwielbia ciężkie treningi i wyzwania, które pozwalają przełamywać kolejne granice wytrzymałości, także jeśli już trafisz do niej na trening na pewno nie pozwoli Ci odpuścić.

Pierwszą miłością Klaudii było jednak judo, które trenowała 13 lat startując w wielu turniejach. Poza czarnym pasem (oraz kartonem medali 😉), jak sama mówi zdobyła także bardzo wszechstronną bazę treningową oraz regułę, którą przekłada teraz na inne dyscypliny sportowe. Mianowicie „minimum wysiłku, maksimum efektu”, pod którą kryje się między innymi jej perfekcjonizm i zamiłowanie do techniki wykonywania ćwiczeń. Instruktorka Cross Treningu, ale także warto wpaść na zajęcia OCR z Klaudią, bo ma w tym temacie spore doświadczenie.

Swoją przygodę z biegami z przeszkodami zaczęła od 12 km Runmageddon Beskidy w 2015 roku, już wtedy plasując się w ścisłej czołówce. Klaudia jest obecnie elitarną zawodniczką OCR, która niejednokrotnie stawała na podium podczas zawodów w Polsce i za granicą, od kilkusetmetrowych tras naszpikowanych przeszkodami przez standardowe 6 czy 12 km, do zawodów na dystansie ok. 50 km, również z przeszkodami. Zaledwie w sezonie 2021 może pochwalić się tytułem Mistrzyni Polski Runmageddon (na dystansie 21km), wygraniem Runmageddon Ultra w Harrachovie, dwukrotnym wygraną podczas Barbarian Race oraz 14 innymi startami zakończonymi na podium (w tym 10 na najwyższym stopniu). 

Do swojego sportowego CV, może również wpisać między innymi brązowy medal Mistrzostw Polski OCR, czy starty podczas Mistrzostwach Świata OCR, gdzie finiszowała dwukrotnie jako 10 kobieta w swojej kategorii wiekowej w 2018 roku, natomiast rok później zajęła 6 miejsce na krótkim dystansie do 29 lat, jak również zajęła 4 miejsce podczas Mistrzostw Europy w 2019 roku w kat. Women Team Pro.